Autodrom.me

Mazda 626 CB ili Mazda 626 GC?

1978–1982 naspram 1982–1987 · Limuzina/Kupe naspram Limuzina/Liftbek/Kupe

Ukratko

Mazda 626 CB1978–1982 · 4 motora · LX, GLXTehnički podaci →Oglasi →
Mazda 626 GC1982–1987 · 8 motora · LX, GLX, GTTehnički podaci →Oglasi →
bolja vrijednost
Mazda 626 CB1978–1982nema oglasa
Mazda 626 GC1982–1987nema oglasa
Dimenzije
Dužina4.305 mmDužina4.415 mm–4.430 mm
Širina1.660 mmŠirina1.690 mm
Visina1.350 mm–1.370 mmVisina1.360 mm–1.395 mm
Međuosovinsko rastojanje2.510 mmMeđuosovinsko rastojanje2.510 mm
Klirens160 mm–165 mmKlirens155 mm–160 mm
Zapremina prtljažnikanije navedenoZapremina prtljažnika400 l–450 l
Masa praznog vozila1.030 kg–1.100 kgMasa praznog vozila1.010 kg–1.100 kg
Zapremina rezervoara50 lZapremina rezervoara60 l
Motori
Godine proizvodnje1978–1982Godine proizvodnje1982–1987
KaroserijaLimuzina, KupeKaroserijaLimuzina, Liftbek, Kupe
Broj motora4Broj motora8
Snaga55–66 kW (75–90 KS)Snaga46–88 kW (63–120 KS)
Zapremina (l)1.6–2.0Zapremina (l)1.6–2.0
GorivoBenzinGorivoBenzin, Dizel
MjenjačManuelni, AutomatikMjenjačManuelni, Automatik
PogonZadnjiPogonPrednji
Najmanja potrošnja9.5 l/100 km · 1.6Najmanja potrošnja6.5 l/100 km · 2.0 D
Najbolje ubrzanje 0–10012.5 s · 2.0Najbolje ubrzanje 0–1009.5 s · 2.0i GT
Maksimalna brzina170 km/hMaksimalna brzina195 km/h
Paketi opremeLX · LX
Stavki u osnovnom paketu12 · LXStavki u osnovnom paketu12 · LX
Stavki u najbogatijem paketu16 · GLXStavki u najbogatijem paketu21 · GT
Oprema · Komfor2 · 1
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini✓
Servo volan✓Servo volan—
Oprema · Enterijer3 · 3
Štof✓Štof✓
5 sjedišta✓5 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Oprema · Multimedija1 · 1
Audio priprema✓Audio priprema✓
Oprema · Preglednost1 · 2
Halogeni farovi✓Halogeni farovi✓
Grijanje retrovizora—Grijanje retrovizora✓
Oprema · Bezbjednost1 · 1
Blokada zadnjih vrata za djecu✓Blokada zadnjih vrata za djecu✓
Oprema · Zaštita od krađe1 · 1
Mehanička blokada (volan/mjenjač)✓Mehanička blokada (volan/mjenjač)✓
Oprema · Eksterijer3 · 3
Čelične felne✓Čelične felne✓
Felne R13✓Felne R13✓
Rezervni točak pune veličine✓Rezervni točak pune veličine✓
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa0

Česta pitanja

Koji je veći — Mazda 626 CB ili Mazda 626 GC?

Dužina: Mazda 626 GC 4.430 mm, Mazda 626 CB 4.305 mm (razlika 125 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.510 naspram 2.510 mm.

Koji manje troši — Mazda 626 CB ili Mazda 626 GC?

Najštedljiviji Mazda 626 CB troši 9.5 l/100 km (1.6), najštedljiviji Mazda 626 GC 6.5 l/100 km (2.0 D).

Koji je jači — Mazda 626 CB ili Mazda 626 GC?

Najjači Mazda 626 CB ima 66 kW (90 KS) (2.0), najjači Mazda 626 GC 88 kW (120 KS) (2.0i GT).

Druga poređenja