Autodrom.me

Mazda 626 CB ili Volkswagen Beetle Type 1 (Kafer)?

1978–1982 naspram 1946–2003 · Limuzina/Kupe naspram Limuzina/Kabriolet

Ukratko

Mazda 626 CB1978–1982 · 4 motora · LX, GLXTehnički podaci →Oglasi →
Volkswagen Beetle Type 1 (Kafer)1946–2003 · 5 motora · Standard, Export, L, LSTehnički podaci →Oglasi →
bolja vrijednost
Mazda 626 CB1978–1982nema oglasa
Volkswagen Beetle Type 1 (Kafer)1946–2003nema oglasa
Dimenzije
Dužina4.305 mmDužina4.079 mm–4.110 mm
Širina1.660 mmŠirina1.550 mm–1.585 mm
Visina1.350 mm–1.370 mmVisina1.500 mm
Međuosovinsko rastojanje2.510 mmMeđuosovinsko rastojanje2.400 mm–2.420 mm
Klirens160 mm–165 mmKlirens155 mm
Zapremina prtljažnikanije navedenoZapremina prtljažnika140 l–260 l
Masa praznog vozila1.030 kg–1.100 kgMasa praznog vozila840 kg–950 kg
Zapremina rezervoara50 lZapremina rezervoara40 l–42 l
Motori
Godine proizvodnje1978–1982Godine proizvodnje1946–2003
KaroserijaLimuzina, KupeKaroserijaLimuzina, Kabriolet
Broj motora4Broj motora5
Snaga55–66 kW (75–90 KS)Snaga33–37 kW (45–50 KS)
Zapremina (l)1.6–2.0Zapremina (l)1.5–1.6
GorivoBenzinGorivoBenzin
MjenjačManuelni, AutomatikMjenjačManuelni, Automatik
PogonZadnjiPogonZadnji
Najmanja potrošnja9.5 l/100 km · 1.6Najmanja potrošnja8.4 l/100 km · 1.6i
Najbolje ubrzanje 0–10012.5 s · 2.0Najbolje ubrzanje 0–10018 s · 1.6
Maksimalna brzina170 km/hMaksimalna brzina135 km/h
Paketi opremeLX · Standard
Stavki u osnovnom paketu12 · LXStavki u osnovnom paketu12 · Standard
Stavki u najbogatijem paketu16 · GLXStavki u najbogatijem paketu18 · LS
Oprema · Komfor2 · 0
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini—
Servo volan✓Servo volan—
Oprema · Enterijer3 · 4
Crni enterijer—Crni enterijer✓
Štof✓Štof✓
4 sjedišta—4 sjedišta✓
5 sjedišta✓5 sjedišta—
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Oprema · Multimedija1 · 2
Audio priprema✓Audio priprema✓
Utičnica 12V—Utičnica 12V✓
Oprema · Preglednost1 · 1
Halogeni farovi✓Halogeni farovi✓
Oprema · Bezbjednost1 · 0
Blokada zadnjih vrata za djecu✓Blokada zadnjih vrata za djecu—
Oprema · Zaštita od krađe1 · 1
Mehanička blokada (volan/mjenjač)✓Mehanička blokada (volan/mjenjač)✓
Oprema · Eksterijer3 · 4
Čelične felne✓Čelične felne✓
Felne R13✓Felne R13—
Felne R15—Felne R15✓
Rezervni točak pune veličine✓Rezervni točak pune veličine✓
Zaštita podvozja—Zaštita podvozja✓
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa0

Česta pitanja

Koji je veći — Mazda 626 CB ili Volkswagen Beetle Type 1 (Kafer)?

Dužina: Mazda 626 CB 4.305 mm, Volkswagen Beetle Type 1 (Kafer) 4.110 mm (razlika 195 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.510 naspram 2.420 mm.

Koji manje troši — Mazda 626 CB ili Volkswagen Beetle Type 1 (Kafer)?

Najštedljiviji Mazda 626 CB troši 9.5 l/100 km (1.6), najštedljiviji Volkswagen Beetle Type 1 (Kafer) 8.4 l/100 km (1.6i).

Koji je jači — Mazda 626 CB ili Volkswagen Beetle Type 1 (Kafer)?

Najjači Mazda 626 CB ima 66 kW (90 KS) (2.0), najjači Volkswagen Beetle Type 1 (Kafer) 37 kW (50 KS) (1.6).

Druga poređenja