Autodrom.me

Renault Captur II ili Suzuki S-Cross (2021)?

2019–danas naspram 2021–danas · Džip 5 vrata naspram Džip 5 vrata

Ukratko

Renault Captur II2019–danas · 13 motora · Life, Zen, Intens, R.S. LineTehnički podaci →1 oglas od 7.300 € →
Suzuki S-Cross (2021)2021–danas · 3 motora · Comfort, Comfort+Tehnički podaci →Oglasi →
bolja vrijednost
Renault Captur II2019–danas1 oglas · od 7.300 €
Suzuki S-Cross (2021)2021–danasnema oglasa
Dimenzije
Dužina4.227 mm–4.239 mmDužina4.300 mm
Širina1.797 mmŠirina1.785 mm
Visina1.576 mm–1.585 mmVisina1.585 mm
Međuosovinsko rastojanje2.639 mmMeđuosovinsko rastojanje2.600 mm
Klirens171 mm–174 mmKlirens180 mm
Zapremina prtljažnika265 l–536 lZapremina prtljažnika390 l–430 l
Masa praznog vozila1.204 kg–1.564 kgMasa praznog vozila1.250 kg–1.315 kg
Zapremina rezervoara39 l–48 lZapremina rezervoara47 l
Motori
Godine proizvodnje2019–danasGodine proizvodnje2021–danas
KaroserijaDžip 5 vrataKaroserijaDžip 5 vrata
Broj motora13Broj motora3
Snaga67–117 kW (91–159 KS)Snaga85–95 kW (116–129 KS)
Zapremina (l)1.0–1.8Zapremina (l)1.4–1.5
GorivoBenzin, Dizel, Plug-in hibrid, HibridGorivoHibrid
MjenjačManuelni, AutomatikMjenjačManuelni, Automatik
PogonPrednjiPogonPrednji, 4x4
Najmanja potrošnja1.5 l/100 km · E-Tech Plug-in 160Najmanja potrošnja5.2 l/100 km · 1.5 Dualjet Full Hybrid
Najbolje ubrzanje 0–1008.4 s · 1.8 E-Tech Hybrid 160Najbolje ubrzanje 0–1009.5 s · 1.4 Boosterjet Hybrid
Maksimalna brzina205 km/hMaksimalna brzina195 km/h
Paketi opremeLife · Comfort
Stavki u osnovnom paketu32 · LifeStavki u osnovnom paketu35 · Comfort
Stavki u najbogatijem paketu47 · IntensStavki u najbogatijem paketu35 · Comfort
Oprema · Komfor7 · 11
Automatska klima (2 zone)—Automatska klima (2 zone)✓
Tempomat✓Tempomat—
Adaptivni tempomat—Adaptivni tempomat✓
Zadnji parking senzori—Zadnji parking senzori✓
Zadnja kamera (rikverc)—Zadnja kamera (rikverc)✓
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini—
Podešavanje volana po dubini✓Podešavanje volana po dubini—
Električni podizači prednjih stakala✓Električni podizači prednjih stakala✓
Električni podizači zadnjih stakala—Električni podizači zadnjih stakala✓
Servo volan✓Servo volan✓
Pristup bez ključa—Pristup bez ključa✓
Start dugme—Start dugme✓
Start-stop sistem✓Start-stop sistem—
Multifunkcionalni volan—Multifunkcionalni volan✓
Električno podesivi retrovizori✓Električno podesivi retrovizori✓
Oprema · Enterijer4 · 4
Štof✓Štof—
5 sjedišta✓5 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Roletna prtljažnika✓Roletna prtljažnika✓
Prednji centralni naslon za ruke—Prednji centralni naslon za ruke✓
Oprema · Multimedija3 · 5
Ekran na dodir—Ekran na dodir✓
Apple CarPlay—Apple CarPlay✓
Android Auto—Android Auto✓
Bluetooth✓Bluetooth✓
USB priključak✓USB priključak✓
Utičnica 12V✓Utičnica 12V—
Oprema · Preglednost2 · 2
LED farovi✓LED farovi✓
Dnevna svjetla (DRL)✓Dnevna svjetla (DRL)✓
Oprema · Bezbjednost13 · 10
Vazdušni jastuk za vozača✓Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača✓Vazdušni jastuk za suvozača✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed✓Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Vazdušne zavjese✓Vazdušne zavjese✓
Isofix na zadnjim sjedištima✓Isofix na zadnjim sjedištima—
Autonomno kočenje u nuždi✓Autonomno kočenje u nuždi✓
Asistent za držanje trake✓Asistent za držanje trake✓
Prepoznavanje saobraćajnih znakova✓Prepoznavanje saobraćajnih znakova✓
Asistent za kočenje (BAS)✓Asistent za kočenje (BAS)✓
Asistent za polazak uzbrdo✓Asistent za polazak uzbrdo✓
ABS✓ABS—
ESP (kontrola stabilnosti)✓ESP (kontrola stabilnosti)✓
Kontrola pritiska u gumama✓Kontrola pritiska u gumama—
Oprema · Zaštita od krađe2 · 2
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer✓Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer1 · 1
Čelične felne✓Čelične felne—
Aluminijumske felne—Aluminijumske felne✓
Ponuda na Autodromu
Oglasa1Oglasa0
Cijena od7.300 €Cijena odnije navedeno

Česta pitanja

Koji je veći — Renault Captur II ili Suzuki S-Cross (2021)?

Dužina: Suzuki S-Cross (2021) 4.300 mm, Renault Captur II 4.239 mm (razlika 61 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.600 naspram 2.639 mm. Prtljažnik: 430 naspram 536 l.

Koji manje troši — Renault Captur II ili Suzuki S-Cross (2021)?

Najštedljiviji Renault Captur II troši 1.5 l/100 km (E-Tech Plug-in 160), najštedljiviji Suzuki S-Cross (2021) 5.2 l/100 km (1.5 Dualjet Full Hybrid).

Koji je jači — Renault Captur II ili Suzuki S-Cross (2021)?

Najjači Renault Captur II ima 117 kW (159 KS) (E-Tech Plug-in 160), najjači Suzuki S-Cross (2021) 95 kW (129 KS) (1.4 Boosterjet Hybrid).

Druga poređenja