Autodrom.me

Mitsubishi ASX II (Captur-based) ili Renault Captur II?

2023–danas naspram 2019–danas · Džip 5 vrata naspram Džip 5 vrata

Ukratko

Mitsubishi ASX II (Captur-based)2023–danas · 8 motora · Inform, Invite, Intense, BasisTehnički podaci →Oglasi →
Renault Captur II2019–danas · 13 motora · Life, Zen, Intens, R.S. LineTehnički podaci →1 oglas od 7.300 € →
bolja vrijednost
Mitsubishi ASX II (Captur-based)2023–danasnema oglasa
Renault Captur II2019–danas1 oglas · od 7.300 €
Dimenzije
Dužina4.228 mm–4.340 mmDužina4.227 mm–4.239 mm
Širina1.797 mm–1.800 mmŠirina1.797 mm
Visina1.573 mm–1.585 mmVisina1.576 mm–1.585 mm
Međuosovinsko rastojanje2.639 mm–2.640 mmMeđuosovinsko rastojanje2.639 mm
Klirens170 mm–171 mmKlirens171 mm–174 mm
Zapremina prtljažnika265 l–422 lZapremina prtljažnika265 l–536 l
Masa praznog vozila1.230 kg–1.560 kgMasa praznog vozila1.204 kg–1.564 kg
Zapremina rezervoara39 l–48 lZapremina rezervoara39 l–48 l
Motori
Godine proizvodnje2023–danasGodine proizvodnje2019–danas
KaroserijaDžip 5 vrataKaroserijaDžip 5 vrata
Broj motora8Broj motora13
Snaga67–118 kW (91–160 KS)Snaga67–117 kW (91–159 KS)
Zapremina (l)1.0–1.8Zapremina (l)1.0–1.8
GorivoBenzin, Hibrid, Plug-in hibridGorivoBenzin, Dizel, Plug-in hibrid, Hibrid
MjenjačManuelni, AutomatikMjenjačManuelni, Automatik
PogonPrednjiPogonPrednji
Najmanja potrošnja1.4 l/100 km · 1.6 Plug-in HybridNajmanja potrošnja1.5 l/100 km · E-Tech Plug-in 160
Najbolje ubrzanje 0–1008.9 s · 1.3 Turbo MHEV 158 DCTNajbolje ubrzanje 0–1008.4 s · 1.8 E-Tech Hybrid 160
Maksimalna brzina205 km/hMaksimalna brzina205 km/h
Paketi opremeInform · Life
Stavki u osnovnom paketu33 · InformStavki u osnovnom paketu32 · Life
Stavki u najbogatijem paketu33 · InformStavki u najbogatijem paketu47 · Intens
Oprema · Komfor9 · 7
Klima uređaj✓Klima uređaj—
Tempomat✓Tempomat✓
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini✓
Podešavanje volana po dubini✓Podešavanje volana po dubini✓
Električni podizači prednjih stakala✓Električni podizači prednjih stakala✓
Električni podizači zadnjih stakala✓Električni podizači zadnjih stakala—
Servo volan✓Servo volan✓
Start-stop sistem—Start-stop sistem✓
Multifunkcionalni volan✓Multifunkcionalni volan—
Električno podesivi retrovizori✓Električno podesivi retrovizori✓
Oprema · Enterijer3 · 4
Štof✓Štof✓
5 sjedišta—5 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Roletna prtljažnika✓Roletna prtljažnika✓
Oprema · Multimedija5 · 3
Audio sistem✓Audio sistem—
Ekran na dodir✓Ekran na dodir—
Bluetooth✓Bluetooth✓
USB priključak✓USB priključak✓
Utičnica 12V✓Utičnica 12V✓
Oprema · Preglednost3 · 2
LED farovi✓LED farovi✓
Grijanje retrovizora✓Grijanje retrovizora—
Dnevna svjetla (DRL)✓Dnevna svjetla (DRL)✓
Oprema · Bezbjednost9 · 13
Vazdušni jastuk za vozača✓Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača✓Vazdušni jastuk za suvozača✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed✓Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Vazdušne zavjese✓Vazdušne zavjese✓
Isofix na zadnjim sjedištima✓Isofix na zadnjim sjedištima✓
Autonomno kočenje u nuždi✓Autonomno kočenje u nuždi✓
Asistent za držanje trake—Asistent za držanje trake✓
Prepoznavanje saobraćajnih znakova—Prepoznavanje saobraćajnih znakova✓
Asistent za kočenje (BAS)—Asistent za kočenje (BAS)✓
Asistent za polazak uzbrdo—Asistent za polazak uzbrdo✓
ABS✓ABS✓
ESP (kontrola stabilnosti)✓ESP (kontrola stabilnosti)✓
Kontrola pritiska u gumama✓Kontrola pritiska u gumama✓
Oprema · Zaštita od krađe2 · 2
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer✓Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer2 · 1
Čelične felne✓Čelične felne✓
Felne R16✓Felne R16—
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa1
Cijena odnije navedenoCijena od7.300 €

Česta pitanja

Koji je veći — Mitsubishi ASX II (Captur-based) ili Renault Captur II?

Dužina: Mitsubishi ASX II (Captur-based) 4.340 mm, Renault Captur II 4.239 mm (razlika 101 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.640 naspram 2.639 mm. Prtljažnik: 422 naspram 536 l.

Koji manje troši — Mitsubishi ASX II (Captur-based) ili Renault Captur II?

Najštedljiviji Mitsubishi ASX II (Captur-based) troši 1.4 l/100 km (1.6 Plug-in Hybrid), najštedljiviji Renault Captur II 1.5 l/100 km (E-Tech Plug-in 160).

Koji je jači — Mitsubishi ASX II (Captur-based) ili Renault Captur II?

Najjači Mitsubishi ASX II (Captur-based) ima 118 kW (160 KS) (1.6 Plug-in Hybrid), najjači Renault Captur II 117 kW (159 KS) (E-Tech Plug-in 160).

Druga poređenja