Autodrom.me

Kia Venga (YN) ili Nissan Note E12?

2009–2019 naspram 2013–2017 · Monovolumen naspram Monovolumen

Ukratko

Kia Venga (YN)2009–2019 · 8 motora · LX, EX, Spirit, AttractTehnički podaci →Oglasi →
Nissan Note E122013–2017 · 10 motora · Visia, Acenta, Tekna, Acenta PlusTehnički podaci →Oglasi →
bolja vrijednost
Kia Venga (YN)2009–2019nema oglasa
Nissan Note E122013–2017nema oglasa
Dimenzije
Dužina4.068 mm–4.075 mmDužina4.100 mm–4.165 mm
Širina1.765 mmŠirina1.695 mm
Visina1.600 mmVisina1.510 mm–1.535 mm
Međuosovinsko rastojanje2.615 mmMeđuosovinsko rastojanje2.600 mm
Klirens156 mm–160 mmKlirens120 mm–150 mm
Zapremina prtljažnika314 l–440 lZapremina prtljažnika325 l–330 l
Masa praznog vozila1.245 kg–1.395 kgMasa praznog vozila1.030 kg–1.320 kg
Zapremina rezervoara48 l–50 lZapremina rezervoara41 l
Motori
Godine proizvodnje2009–2019Godine proizvodnje2013–2017
KaroserijaMonovolumenKaroserijaMonovolumen
Broj motora8Broj motora10
Snaga55–94 kW (75–128 KS)Snaga58–103 kW (79–140 KS)
Zapremina (l)1.4–1.6Zapremina (l)1.2–1.6
GorivoDizel, BenzinGorivoBenzin, Dizel, Hibrid
MjenjačManuelni, AutomatikMjenjačManuelni, Automatik
PogonPrednjiPogonPrednji, 4x4
Najmanja potrošnja4.5 l/100 km · 1.4 CRDi 90Najmanja potrošnja2.9 l/100 km · 1.2 e-Power
Najbolje ubrzanje 0–10010.8 s · 1.6 CRDi 128Najbolje ubrzanje 0–1008.5 s · 1.6 Nismo S
Maksimalna brzina183 km/hMaksimalna brzina206 km/h
Paketi opremeLX · Visia
Stavki u osnovnom paketu29 · LXStavki u osnovnom paketu22 · Visia
Stavki u najbogatijem paketu39 · SpiritStavki u najbogatijem paketu39 · Tekna
Oprema · Komfor6 · 2
Klima uređaj✓Klima uređaj—
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini—
Podešavanje volana po dubini✓Podešavanje volana po dubini—
Električni podizači prednjih stakala✓Električni podizači prednjih stakala✓
Servo volan✓Servo volan✓
Električno podesivi retrovizori✓Električno podesivi retrovizori—
Oprema · Enterijer5 · 4
Štof✓Štof✓
Podešavanje vozačevog sjedišta po visini✓Podešavanje vozačevog sjedišta po visini—
5 sjedišta✓5 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Roletna prtljažnika✓Roletna prtljažnika✓
Oprema · Multimedija4 · 2
Audio sistem✓Audio sistem✓
USB priključak✓USB priključak—
Utičnica 12V✓Utičnica 12V✓
AUX ulaz✓AUX ulaz—
Oprema · Preglednost0 · 1
Dnevna svjetla (DRL)—Dnevna svjetla (DRL)✓
Oprema · Bezbjednost9 · 10
Vazdušni jastuk za vozača✓Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača✓Vazdušni jastuk za suvozača✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed✓Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Vazdušne zavjese✓Vazdušne zavjese✓
Isofix na zadnjim sjedištima✓Isofix na zadnjim sjedištima✓
Asistent za kočenje (BAS)✓Asistent za kočenje (BAS)✓
Asistent za polazak uzbrdo—Asistent za polazak uzbrdo✓
ABS✓ABS✓
ESP (kontrola stabilnosti)✓ESP (kontrola stabilnosti)✓
Kontrola pritiska u gumama—Kontrola pritiska u gumama✓
Blokada zadnjih vrata za djecu✓Blokada zadnjih vrata za djecu—
Oprema · Zaštita od krađe2 · 2
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer✓Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer3 · 1
Čelične felne✓Čelične felne✓
Felne R15✓Felne R15—
Rezervni točak manjih dimenzija✓Rezervni točak manjih dimenzija—
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa0

Česta pitanja

Koji je veći — Kia Venga (YN) ili Nissan Note E12?

Dužina: Nissan Note E12 4.165 mm, Kia Venga (YN) 4.075 mm (razlika 90 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.600 naspram 2.615 mm. Prtljažnik: 330 naspram 440 l.

Koji manje troši — Kia Venga (YN) ili Nissan Note E12?

Najštedljiviji Kia Venga (YN) troši 4.5 l/100 km (1.4 CRDi 90), najštedljiviji Nissan Note E12 2.9 l/100 km (1.2 e-Power).

Koji je jači — Kia Venga (YN) ili Nissan Note E12?

Najjači Kia Venga (YN) ima 94 kW (128 KS) (1.6 CRDi 128), najjači Nissan Note E12 103 kW (140 KS) (1.6 Nismo S).

Druga poređenja