Autodrom.me

Dacia Sandero Stepway Stepway III ili Renault Clio V?

2020–danas naspram 2019–danas · Hečbek 5 vrata naspram Hečbek 5 vrata

Ukratko

Dacia Sandero Stepway Stepway III2020–danas · 3 motora · Essential, Expression, ExtremeTehnički podaci →Oglasi →
Renault Clio V2019–danas · 9 motora · Life, Zen, Intens, RS LineTehnički podaci →1 oglas od 15.400 € →
bolja vrijednost
Dacia Sandero Stepway Stepway III2020–danasnema oglasa
Renault Clio V2019–danas1 oglas · od 15.400 €
Dimenzije
Dužina4.099 mmDužina4.050 mm–4.053 mm
Širina1.848 mmŠirina1.798 mm
Visina1.535 mmVisina1.439 mm–1.440 mm
Međuosovinsko rastojanje2.604 mmMeđuosovinsko rastojanje2.583 mm
Klirens174 mmKlirens120 mm–140 mm
Zapremina prtljažnika328 lZapremina prtljažnika301 l–391 l
Masa praznog vozila1.146 kg–1.181 kgMasa praznog vozila1.103 kg–1.300 kg
Zapremina rezervoara50 lZapremina rezervoara39 l–42 l
Motori
Godine proizvodnje2020–danasGodine proizvodnje2019–danas
KaroserijaHečbek 5 vrataKaroserijaHečbek 5 vrata
Broj motora3Broj motora9
Snaga67–81 kW (91–110 KS)Snaga48–105 kW (65–143 KS)
Zapremina (l)1.0Zapremina (l)1.0–1.6
GorivoBenzin, Benzin + gas (TNG)GorivoBenzin, Dizel, Hibrid
MjenjačManuelniMjenjačManuelni, Automatik
PogonPrednjiPogonPrednji
Najmanja potrošnja5.5 l/100 km · 1.0 TCe 90Najmanja potrošnja3.9 l/100 km · 1.5 Blue dCi 85
Najbolje ubrzanje 0–10010.1 s · 1.0 TCe 110Najbolje ubrzanje 0–1009 s · 1.3 TCe 130 EDC
Maksimalna brzina185 km/hMaksimalna brzina200 km/h
Paketi opremeEssential · Life
Stavki u osnovnom paketu29 · EssentialStavki u osnovnom paketu29 · Life
Stavki u najbogatijem paketu34 · ExtremeStavki u najbogatijem paketu44 · Intens
Oprema · Komfor8 · 7
Klima uređaj✓Klima uređaj—
Tempomat✓Tempomat✓
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini✓
Podešavanje volana po dubini✓Podešavanje volana po dubini✓
Električni podizači prednjih stakala✓Električni podizači prednjih stakala✓
Servo volan✓Servo volan✓
Start-stop sistem✓Start-stop sistem✓
Električno podesivi retrovizori✓Električno podesivi retrovizori✓
Oprema · Enterijer1 · 3
Štof✓Štof✓
5 sjedišta—5 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta—Preklopiva zadnja sjedišta✓
Oprema · Multimedija3 · 1
Audio sistem✓Audio sistem—
Bluetooth✓Bluetooth—
USB priključak✓USB priključak—
Utičnica 12V—Utičnica 12V✓
Oprema · Preglednost2 · 2
LED farovi✓LED farovi✓
Dnevna svjetla (DRL)✓Dnevna svjetla (DRL)✓
Oprema · Bezbjednost11 · 13
Vazdušni jastuk za vozača✓Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača✓Vazdušni jastuk za suvozača✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed✓Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Vazdušne zavjese✓Vazdušne zavjese✓
Isofix na zadnjim sjedištima✓Isofix na zadnjim sjedištima✓
Autonomno kočenje u nuždi✓Autonomno kočenje u nuždi✓
Asistent za držanje trake—Asistent za držanje trake✓
Prepoznavanje saobraćajnih znakova—Prepoznavanje saobraćajnih znakova✓
Asistent za kočenje (BAS)✓Asistent za kočenje (BAS)✓
Asistent za polazak uzbrdo✓Asistent za polazak uzbrdo✓
ABS✓ABS✓
ESP (kontrola stabilnosti)✓ESP (kontrola stabilnosti)✓
Kontrola pritiska u gumama✓Kontrola pritiska u gumama✓
Oprema · Zaštita od krađe2 · 2
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer✓Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer2 · 1
Čelične felne✓Čelične felne✓
Krovni nosači✓Krovni nosači—
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa1
Cijena odnije navedenoCijena od15.400 €

Česta pitanja

Koji je veći — Dacia Sandero Stepway Stepway III ili Renault Clio V?

Dužina: Dacia Sandero Stepway Stepway III 4.099 mm, Renault Clio V 4.053 mm (razlika 46 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.604 naspram 2.583 mm. Prtljažnik: 328 naspram 391 l.

Koji manje troši — Dacia Sandero Stepway Stepway III ili Renault Clio V?

Najštedljiviji Dacia Sandero Stepway Stepway III troši 5.5 l/100 km (1.0 TCe 90), najštedljiviji Renault Clio V 3.9 l/100 km (1.5 Blue dCi 85).

Koji je jači — Dacia Sandero Stepway Stepway III ili Renault Clio V?

Najjači Dacia Sandero Stepway Stepway III ima 81 kW (110 KS) (1.0 TCe 110), najjači Renault Clio V 105 kW (143 KS) (E-Tech 145).

Druga poređenja