Autodrom.me

Dacia Sandero Stepway Stepway II ili Renault Clio IV?

2012–2020 naspram 2012–2019 · Hečbek 5 vrata naspram Hečbek 5 vrata/Karavan

Ukratko

Dacia Sandero Stepway Stepway II2012–2020 · 3 motora · Ambiance, Laureate, PrestigeTehnički podaci →Oglasi →
Renault Clio IV2012–2019 · 10 motora · Life, Zen, Intens, ExpressionTehnički podaci →Oglasi →
bolja vrijednost
Dacia Sandero Stepway Stepway II2012–2020nema oglasa
Renault Clio IV2012–2019nema oglasa
Dimenzije
Dužina4.081 mmDužina4.062 mm–4.262 mm
Širina1.757 mmŠirina1.731 mm–1.732 mm
Visina1.618 mmVisina1.435 mm–1.448 mm
Međuosovinsko rastojanje2.589 mmMeđuosovinsko rastojanje2.589 mm
Klirens173 mmKlirens110 mm–120 mm
Zapremina prtljažnika320 lZapremina prtljažnika300 l–443 l
Masa praznog vozila1.043 kg–1.115 kgMasa praznog vozila1.055 kg–1.204 kg
Zapremina rezervoara50 lZapremina rezervoara45 l
Motori
Godine proizvodnje2012–2020Godine proizvodnje2012–2019
KaroserijaHečbek 5 vrataKaroserijaHečbek 5 vrata, Karavan
Broj motora3Broj motora10
Snaga66–74 kW (90–101 KS)Snaga54–147 kW (73–200 KS)
Zapremina (l)0.9–1.5Zapremina (l)0.9–1.6
GorivoBenzin, Dizel, Benzin + gas (TNG)GorivoBenzin, Dizel
MjenjačManuelniMjenjačManuelni, Automatik
PogonPrednjiPogonPrednji
Najmanja potrošnja4 l/100 km · 1.5 dCi 90Najmanja potrošnja3.4 l/100 km · 1.5 dCi 90 Grandtour
Najbolje ubrzanje 0–10011.4 s · 0.9 TCe 90Najbolje ubrzanje 0–1006.7 s · 1.6 RS 200 EDC
Maksimalna brzina174 km/hMaksimalna brzina230 km/h
Paketi opremeAmbiance · Life
Stavki u osnovnom paketu26 · AmbianceStavki u osnovnom paketu26 · Life
Stavki u najbogatijem paketu34 · PrestigeStavki u najbogatijem paketu38 · Intens
Oprema · Komfor5 · 6
Klima uređaj✓Klima uređaj—
Tempomat—Tempomat✓
Podešavanje volana po visini✓Podešavanje volana po visini✓
Podešavanje volana po dubini—Podešavanje volana po dubini✓
Električni podizači prednjih stakala✓Električni podizači prednjih stakala✓
Servo volan✓Servo volan✓
Električno podesivi retrovizori✓Električno podesivi retrovizori✓
Oprema · Enterijer2 · 3
Štof✓Štof✓
5 sjedišta—5 sjedišta✓
Preklopiva zadnja sjedišta✓Preklopiva zadnja sjedišta✓
Oprema · Multimedija5 · 1
Audio sistem✓Audio sistem—
Bluetooth✓Bluetooth—
USB priključak✓USB priključak—
Utičnica 12V✓Utičnica 12V✓
AUX ulaz✓AUX ulaz—
Oprema · Preglednost2 · 1
Maglenke✓Maglenke—
Dnevna svjetla (DRL)✓Dnevna svjetla (DRL)✓
Oprema · Bezbjednost7 · 12
Vazdušni jastuk za vozača✓Vazdušni jastuk za vozača✓
Vazdušni jastuk za suvozača✓Vazdušni jastuk za suvozača✓
Bočni vazdušni jastuci naprijed✓Bočni vazdušni jastuci naprijed✓
Vazdušne zavjese—Vazdušne zavjese✓
Isofix na zadnjim sjedištima✓Isofix na zadnjim sjedištima✓
Kontrola proklizavanja (ASR)—Kontrola proklizavanja (ASR)✓
Asistent za kočenje (BAS)✓Asistent za kočenje (BAS)✓
Asistent za polazak uzbrdo—Asistent za polazak uzbrdo✓
ABS✓ABS✓
ESP (kontrola stabilnosti)✓ESP (kontrola stabilnosti)✓
Kontrola pritiska u gumama—Kontrola pritiska u gumama✓
Blokada zadnjih vrata za djecu—Blokada zadnjih vrata za djecu✓
Oprema · Zaštita od krađe2 · 2
Centralno zaključavanje✓Centralno zaključavanje✓
Imobilajzer✓Imobilajzer✓
Oprema · Eksterijer3 · 1
Čelične felne✓Čelične felne✓
Krovni nosači✓Krovni nosači—
Rezervni točak manjih dimenzija✓Rezervni točak manjih dimenzija—
Ponuda na Autodromu
Oglasa0Oglasa0

Česta pitanja

Koji je veći — Dacia Sandero Stepway Stepway II ili Renault Clio IV?

Dužina: Renault Clio IV 4.262 mm, Dacia Sandero Stepway Stepway II 4.081 mm (razlika 181 mm). Međuosovinsko rastojanje: 2.589 naspram 2.589 mm. Prtljažnik: 443 naspram 320 l.

Koji manje troši — Dacia Sandero Stepway Stepway II ili Renault Clio IV?

Najštedljiviji Dacia Sandero Stepway Stepway II troši 4 l/100 km (1.5 dCi 90), najštedljiviji Renault Clio IV 3.4 l/100 km (1.5 dCi 90 Grandtour).

Koji je jači — Dacia Sandero Stepway Stepway II ili Renault Clio IV?

Najjači Dacia Sandero Stepway Stepway II ima 74 kW (101 KS) (1.0 TCe 100 ECO-G), najjači Renault Clio IV 147 kW (200 KS) (1.6 RS 200 EDC).

Druga poređenja